sobota, 6 kwietnia 2013

Moda uliczna - New York

Teraz coś o modzie ulicznej w New York. Kocham NY za wolność wyrażania samego siebie. Każdy ma swój styl i jest postrzegany na równi ze społeczeństwem. Ulice Nowego Yorku są tak samo kolorowe jak modowe stylizacje Amerykanów. Nie ma się co dziwić Nowy York to miejscu wielu kultur i tradycji. Każdy ma własny indywidualny styl. 


Nowy Jork to Alexander Wang, Calvin Klein, Marc Jacobs i...  Lady Gaga za którą osobiście nie przepadam.. Wprawdzie mieszkanki tego miasta lubią grungową prostotę jaką propaguje Alexander, ale nie brakuje też różnobarwnych stylizacji a przede wszystkim seksownych. Zabawy długością, teksturą przynoszą ciekawe rezultaty.

Pewnie się zastanawiacie skąd się wzięły słynne spodnie 'dzwony'. Oczywiście, że z AMERYKI. W latach 70-80 to był hit na tego typu spodnie. Długie szerokie spodnie wydłużały optymalnie nogi każdej kobiety sprawiając, że każda czuła się sexowniej. Do tej pory możemy napotkać się na tego typu spodnie... ale niestety słynne dzwony zanikają i zastępowane są 'rurkami' ;)
Futro pojawia się również w postaci dodatków, takich jak czapy i kołnierze, które otulają buzie podczas chłodnych dni. Jak widać można je połączyć z rockowym stylem dodając jedynie bawełniane grube sploty.
Militarne płaszcze cieszą się dużą popularnością i tworzą ciekawy kontrast w całym wielkomiejskim szyku i stylu

Na pewno zauważyliście, że w Polsce od dłuższego czasu pojawiła się moda na ubrania naniesione kwiatami itp Również tego typu wzorki  pochodzi z Ameryki . Zawitała w 2010 roku. U nas niestety ta moda wchodzi dopiero teraz. My jako kraj mamy spore braki modowę. Większości stylizacje polek i nie tylko to również dotyczy się mężczyzn są źle dobrane. Kompletnie  brak kompozycji co do kolorów. Nic nie ma trzyma się kupy. Każdy myśli, że jeśli ma się pieniądze to wtedy można się z sensem ubrać. I tu się mylicie. Nie trzeba mieć tysięcy na koncie. Wystarczy kupować z głową za rozsądną cenę. W ciucholandach kupicie nawet markowe ciuchy. Pochodźcie sobie w swoim mieście po lumpexsach to się sami przekonacie.
Militarne płaszcze cieszą się dużą popularnością i tworzą ciekawy kontrast w całym wielkomiejskim szyku i stylu
Ostanie stylizacje są z różnych bajek, ale każdą z nich chętnie byśmy oglądnęli z bliska. Męski styl w kobiecym wydaniu oraz miejskie etno zasługują na szóstkę z plusem.
Męski styl w kobiecym wydaniu. Od pewnego czasu można tego typu styl zauważyć na Polskich ulicach. Mi osobiście podoba się takie wydanie u kobiety. A Wy co o tym myślicie ? PISZCIE W KOMENTARZACH !


1 komentarz: